Ephemera Festival w Warszawie już od dziś

2023-06-14

Ephemera Festival, uroczo określana jako ekscentryczna, młodsza siostra Unsoundu, rozpoczyna się już dziś bezpłatnym wernisażem Psizm w LETO Gallery. Bolesław Chromry i Bartosz Zaskórski, zaprosili osoby eksperckie oraz miłośniczki i miłośników psów do współuczestnictwa i zaprezentowania dzieł w zbiorowej wystawie poświęconej naszym czworonożnym przyjaciołom (czekamy również na Wasze psy!). Artystki i artyści: Monika Chlebek, Bolesław Chromry, Jagoda Czarnowska, Lera Dubitskaya, Marta Nadolle, Kasia Olma, Magdalena Sawicka, Alex Urban, Bartosz Zaskórski.


Festiwal trwa od dziś do niedzieli 18 czerwca, z wydarzeniami rozlokowanymi w całym mieście. Wśród nich znajdą się efemeryczne koncerty o zmierzchu i o brzasku, spektakularne pokazy łączące światło i dźwięk, queerowe podejście do meksykańskiej tradycji Lucha wrestling, noce klubowe, wystawy, projekcje i rozmowy z artystami. Sprawdźcie pełen program na stronie Ephemera, a jeśli nie możecie pojawić się osobiście, bądźcie z nami przez Instagram Ephemery lub Unsound.


Karnety festiwalowe zostały już wyprzedane, ale pojedyncze bilety na Migotania, Żar, Zapasy i Dragana Bar X Ephemera są wciąż dostępne za pośrednictwem strony. Zmierzch, czyli koncert otwarcia w czwartek 15 czerwca oraz Puls w sobotę 17 czerwca zostały wyprzedane. Niedzielne wydarzenia 18 czerwca, czyli impreza W Brzask no. 29 x Ephemera o wschodzie słońca i Kyiv Eternal / RIDNE są bezpłatne.

mobile background image of Marcin Janusz painting
painting in the background