Ephemera już za kilka dni!

2023-06-09

Zmiana lokacji Dragana Bar x Ephemera. Do programu dołącza dyskusja w Nowym Teatrze.


Zbliżająca się wielkimi krokami Ephemera zamyka line-up, pora więc zaprezentować ostatnie wydarzenia i osoby artystyczne. Bilety na poszczególne wydarzenia wciąż są dostępne na stronie Going (poza eventem otwarcia festiwalu - Zmierzchem oraz Pulsem, na które sprzedaż została już zakończona). Nadal można kupić karnety festiwalowe, uprawniające do uczestnictwa we wszystkich wydarzeniach.

16 czerwca o godzinie 17.30 w Nowym Teatrze, jako część wydarzenia Migotania, odbędzie się spotkanie z Robinem Foxem, dotyczące twórczości Stanisława Ostoi-Kotkowskiego, pioniera sztuki laserowej, a którego twórczość stanowiła inspirację do wykreowania live actu Triptych. Spotkanie poprowadzi kuratorka Magdalena Nowak z Muzeum Narodowego, specjalizująca się w twórczości Ostoi-Kotkowskiego. Wydarzenie jest bezpłatne, więc można do niego dołączyć bez biletu na sam koncert.  Podczas wydarzenia, oprócz Robina Foxa, wystąpią również Malibu oraz Evian Christ. Bilety na Migotania wciąż jeszcze można kupić na stronie Going.

Dzień później, w sobotę 17 czerwca, Festiwal i warszawski kolektyw Kem ponownie połączą siły, by zaprosić na słynną już queerową imprezę z serii Dragana Bar, która odbędzie się w zupełnie nowej lokacji w samym centrum miasta – Art Club Warsaw, przy ulicy Wojciecha Oczki 1A. Na jedną, efemeryczną noc przestrzeń ta zamieni się w multidyscyplinarne wydarzenie, które powstało z miłości do undergroundowej muzyki tanecznej, choreografii oraz społecznościowych praktyk. Do ogłoszonego wcześniej line-upu dochodzą kolejne osoby performerskie, które wezmą udział w tanecznych elementach nocy klubowej, czyli Göksu Kunak, Alesia Maisei aka Goblin i Smooch. Każda z nich będzie eksplorować transgresywne przestrzenie cielesnej, seksualnej i dźwiękowej synestezji. W trakcie eventu Dragana Bar x Ephemera, zagrają również: androgienia, BADSISTA, estoc i KAROLINDA. Bilety na wydarzenie do kupienia na stronie Going oraz w dzień imprezy na bramce.

Wkrótce ogłosimy też nazwiska osób luchadorskich, które wezmą udział w pojedynku w ramach Zapasów w Komunie Warszawa, 17 czerwca. Bilety na event, podczas którego zagrają również Gabber Modus Operandi, dostępne są na stronie Going.

mobile background image of Marcin Janusz painting
painting in the background